Masopust 28. 2. 2017

I letos proběhl masopustní průvod v maskách od ZUŠ směrem na náměstí. Sešlo se opravdu mnoho lidí, počasí vyšlo krásně, takže se vesele kráčelo za doprovodu písní cimbálové muziky Šverc, dětí ze souboru Malá Ondřejnica, nechyběli ani farář s ministranty, smuteční basa, kterou nesli čtyři stateční hoši s černými klobouky a bílými rukavicemi, za nimi velice ubrečené plačky 🙂  a spoustu krásných masek, jež vytvořily děti z výtvarky. Na náměstí se pak lidé mohli občerstvit různými dobrotami a zhlédnout masopustní program. Na úvod zahrála cimbálová muzika píseň Beskyde, Beskyde, následovala řeč uvaděčky, která nám vtipnou formou vysvětlila, co Masopust znamená. Předvedly se také maskované děti z výtvarky s krátkými scénkami: medvědář s nezkrotným medvědem, kominíčci rozdávající lidem knoflíky pro štěstí, nevěsta s ženichem a nakonec se Žid snažil prodat starou kobylu, kterou si však vzala Smrtka. Naštěstí kobylu zachránila Babka kořenářka pokropením živou vodou. 

Novinkou letošního Masopustu bylo také taneční vystoupení souboru Malá Ondřejnica. Zazněly písně Hop nožičky, Kalamajka, Řeznik, a také Tancujtě myši.

Vrchol programu patřil pochování basy. Za doprovodu smuteční hudby došel farář, ministranti i funebráci s basou před publikum a farář přednesl řeč, samozřejmě opět odlehčenou formou 🙂

Rozloučili jsme se tedy s basou a příští rok se opět na Masopust moc těšíme!!