Úspěch našich žáků v krajském kole soutěže dechových nástrojů

Dne 11. února 2013 proběhlo ve Frýdku-Místku okresní kolo soutěže ZUŠ v komorní hře souborů s převahou dechových nástrojů vyhlašované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy . Na základě výběru školního kola postoupily do tohoto okresního kola soutěže tři soubory dechových nástrojů, všechny pod vedením paní učitelky Pavly Šimíčkové. Jsou to:

  • Kvintet – Iveta Demlová, Kateřina Pokludová, David Dostál, Alexandra Piskořová a Karolína Pluhařová,
  • Trio – Alexandra Piskořová, David Dostál, Iveta Demlová
  • Trio – Kateřina Otrusinová, Barbora Galiová a Klára Kurasová.

Všechny soubory se v tomto okresním kole umístily na prvním místě, dva z nich s postupem do krajského kola, které se konalo 6. a 7. března v Havířově. I zde byli naši žáci úspěšní a oba soubory získaly zlatá ocenění. Pro nejvyšší ústřední kolo jsou podmínky soutěže přísnější a postoupit může pouze žák za jeden soubor. Jelikož oba soutěžící soubory jsou složeny částečně ze stejných členů, porota vybrala pro postup do nejvyššího ústředního kola soutěže v Liberci trio ve složení A. Piskořová, D. Dostál a I. Demlová.

Přejeme jim mnoho úspěchů a všem soutěžícím i paní učitelce Pavle Šimíčkové děkujeme za skvělou reprezentaci školy i města Brušperka.